Międzynarodowe stosunki gospodarcze – charakterystyka kierunku

Marzysz o dynamicznej pracy w międzynarodowym środowisku? Szybko uczysz się języków obcych? A może łatwo przyswajasz wiedzę, ale nie lubisz zawężać się do jednej dziedziny? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania, rozważ rozpoczęcie studiów na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze.

Perspektywiczne studia

Praca na stanowiskach operacyjnych i analitycznych w korporacjach o globalnym zasięgu, realizowanie zadań na rzecz instytucji oraz organizacji międzynarodowych czy pełnienie odpowiedzialnej roli w placówce dyplomatycznej – oto perspektywy osiągalne dla absolwentów tego kierunku. Możliwości pracy po ukończeniu studiów międzynarodowe stosunki gospodarcze jest jednak znacznie więcej. Jeśli wybierzesz ten kierunek, możesz w przyszłości liczyć na pracę pełną wyzwań, np. w mediach lub przedsiębiorstwach handlujących z zagranicą. Jeżeli jednak preferujesz spokojny charakter pracy, postaw na posadę w urzędzie administracji państwowej czy samorządowej lub w ośrodku badawczym. Dla absolwentów studiów, którzy wyróżniają się dobrą znajomością dwóch języków obcych oraz wszechstronną wiedzą z zakresu ekonomii, finansów, marketingu i zarządzania rynek pracy zawsze stoi otworem. Tym bardziej, jeśli podczas nauki zdobyli pierwsze doświadczenia zawodowe lub ukończyli praktyki w prestiżowych przedsiębiorstwach.

Kierunek dla ambitnychkandydat praca student

Jeżeli zatem twoje oczekiwania związane z przyszłą pracą pokrywają się z sylwetką absolwenta kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze, już teraz sprawdź, jak wygląda specyfika tych studiów. Podczas nauki duży nacisk jest kładziony na ćwiczenie umiejętności językowych, lecz interdyscyplinarny charakter studiów umożliwia także przyswojenie wiedzy z zakresu prawa międzynarodowego i finansów, marketingu, integracji europejskiej oraz polityki regionalnej. Studenci poznają również tajniki budowania strategii przedsiębiorstw prosperujących w międzynarodowym biznesie oraz specyfikę działania organizacji gospodarczych. Dodatkowo mogą wybrać jedną spośród kilku interesujących specjalizacji tj. innowacje i przedsiębiorczość, logistyka międzynarodowa czy biznes w ujęciu globalnym.

Przeczytaj także  Co daje kierunek gospodarka przestrzenna?

Bardzo dobre opanowanie dwóch języków obcych, przyswojenie interdyscyplinarnej wiedzy cenionej na rynku pracy oraz ciekawe perspektywy zatrudnienia po studiach to główne atuty związane z nauką na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze. Wybierz go więc, jeśli marzysz o realizowaniu się w dynamicznej pracy w międzynarodowym środowisku, w której będziesz mógł w pełni wykorzystać umiejętności językowe oraz wszechstronną wiedzę o współczesnym świecie.