Co to jest reklama Google Ads (dawniej AdWords)?

W dzisiejszych czasach dobrze wykonana reklama to klucz do sukcesu. Nie ma w zasadzie większego znaczenia czy reklamować zaczyna się drobny i początkujący przedsiębiorca, czy potężnie działająca firma korporacyjna. Co więcej, działać poprzez reklamę może również osoba prywatna, gdyż kwestia ta w zasadzie nie posiada ograniczeń, aczkolwiek lepiej i korzystniej jest reklamować konkretny produkt bądź usługę.

Metody skutecznej reklamy

Sposobów na reklamę wyliczać można bez liku, a lista z pewnością ciągnęłaby się długo. Wymieniać można od reklamy zamieszczonej na łamach prasy czy podczas audycji radiowej, poprzez plakaty i bilbordy, aż po marketing internetowy. W zasadzie pomysłów na reklamę jest dokładnie tyle samo, co osób nad takim pomysłem dywagujących.

Szczęśliwie w kwestiach reklamy nie trzeba, a wręcz nie należy ograniczać się do działania jednotorowego. Szczególnie jeśli towar bądź usługa skierowana jest odgórnie do większej klienteli. Niemniej jednak należy pamiętać, że każdy sposób posiada pełną gamę zalet oraz wad, również w aspekcie finansowym. Bez wątpienia bowiem skorzystanie z większej ilości kanałów marketingowych spowoduje większe wydatki, jakie należy odpowiednio ująć w budżecie. Jeśli firma dopiero zaczyna działalność, finanse mogą okazać się przeszkodą nie do przeskoczenia.
Dobrze jest zatem czasem skorzystać z tańszych alternatyw, jednocześnie skrupulatnie brnąć do przodu.

Przeczytaj także  Szkolenia dla firm kluczem do sukcesu

Reklama Google Adwords

Coraz częściej przedsiębiorcy w celach marketingowych wykorzystują potęgę internetu. Chętnie zamieszczają reklamy na portalach społecznościowych, jednocześnie korzystając z płatnych opcji rozmaitych platform. Jednym z systemów reklamowych jest reklama Google Adwords obecnie znany pod nieco krótszą nazwą Google Ads.

System skutecznie działa od niespełna dwóch dekad, ciesząc się przy tym stale rosnącą popularnością. Pozwala on nie tylko na tworzenie, ale również na zarządzanie już istniejącymi kampaniami reklamowymi. Dzięki skorzystaniu z rozwiązań oferowanych przez Google Ads wskazana strona będzie wyświetlana w pierwszych wynikach wyszukiwania z oznakowaniem jasno i wyraźnie wskazującym na efekt procesu reklamowego. Co więcej, system też umożliwi wykreowanie reklamy pod postacią reklamy graficznej w sieci Google Display Network, ale także reklamy wideo wyświetlanej na popularnym kanale YouTube.

Definiując reklamy kreowane poprzez system Google Ads, nie można pominąć także reklam produktowych. Z pewnością każdy kojarzy małe okienka wyświetlane u góry strony wyszukiwarki, kiedy poszukiwane hasło to nazwa jakiegoś przedmiotu aktualnie dostępnego na rynku. Szereg pojedynczych okienek wygląda podobnie, gdyż każde z nich ma w zasadzie jednakową budowę. Każde okienko zawiera zdjęcie produktu, jego dokładną nazwę, cenę oraz nazwę sklepu. Co więcej, system nie pomija informacji, że są to reklamy sponsorowane, która widoczna jest po prawej stronie nad okienkami.

Ile kosztuje korzystanie z systemu Google Ads?

Jak wiadomo budżet jest istotnym aspektem w każdym działaniu, także względem marketingu. Szczęśliwie korzystając z systemu Google Ads użytkownik posiada pełną kontrolę nad poniesionymi kosztami. Po pierwsze, to właśnie użytkownik ustala górną granicę finansową, jaką pragnie przeznaczyć na kampanię, zaś po drugie cały czas może bacznie monitorować wszelakie postępy.

Przeczytaj także  Jakie są korzyści płynące z stosowania olejów silnikowych z dodatkiem aditwów, np. przeciwzużyciowych, antykorozyjnych?

Warto zaznaczyć, że samo korzystanie z platformy jest całkowicie darmowe. W związku z tym bez żadnego wkładu finansowego użytkownik zarówno założy konto, jak również je skonfiguruje. Jednakże istnieje szereg opcji, do których bez wcześniejszej inwestycji nie będzie pełnego dostępu, a przedstawiane dane zostaną maksymalnie okrojone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *