Jak założyć konto bankowe przez internet? To pytanie, które zadaje sobie wbrew pozorom sporo osób. W końcu dzisiaj ciężko jest sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez internetu. Korzysta się z niego na różnych płaszczyznach życia Na szczęście obecnie założenie konta w bank przez internet jest banalnie proste i nie zajmuje zbyt wiele czasu.
Po co w ogóle jest potrzebne konto bankowe internetowe?
Ludzie żyją w pośpiechu. Nie mają czas na nic. Jeszcze kilka lat temu, gdy konta internetowe pojawiły się na rynku bankowym, wiele osób podchodziło do nich ze sporą rezerwą. Dzisiaj pytanie jak założyć konto bankowe przez internet pada coraz częściej. Tymczasem okazuje się, że jest to bardzo proste i szybkie. Wcale nie trzeba wychodzić z domu, aby otworzyć internetowy rachunek w banku.
Jak założyć konto bankowe przez internet?
Na samym początku trzeba oczywiście wybrać odpowiedni dla siebie bank (sprawdź: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/konta/nest-konto). Wybór w tym zakresie na rynku jest spory, a więc pod uwagę warto wziąć wiele parametrów, które mają w danym przypadku kluczowe znaczenie.
Dla wielu osób najważniejsze są opłaty za prowadzenie konta. Sporo banków uzależnia ich wysokość od ilości wykonanych w miesiącu operacji kartą płatniczą lub ich łącznej sumy. Maksymalna opłata nie przekracza jednak na ogół kilku czy kilkunastu złotych. Są też banki, które dodatkowe opłaty pobierają tylko za usługi nadprogramowe np. szybkie przelewy czy zlecenia stałych transakcji.
Zakładanie konta bankowego przez internet w praktyce
Zatem jak założyć konto bankowe przez internet? Trzeba przede wszystkim wypełnić stosowny wniosek przez internet na stronie wybranego banku. Powinny się w nim znaleźć m.in. dane osobowe i teleadresowe. Generalnie trzeba postępować z instrukcją działania, która pojawia się na ekranie. Każdy bank ma bowiem swój własny system. Zawsze potrzebny jest jednak dowód osobisty, gdyż system potrzebuje takich danych jak numer PESEL czy numer i seria dokumentu tożsamości.
Zakładanie konta przez internet nie zajmuje zbyt wiele czasu. System bankowy podsyła specjalny link aktywacyjny bądź instrukcję działania w celu dokonania weryfikacji tożsamości. Bank musi mieć bowiem pewność, że dana osoba nie posługuje się danymi nieprawdziwymi czy skradzionymi. Często konieczny jest także przelew weryfikacyjny z innego konta na kwotę 1 grosza czy 1 złotego. Czasem weryfikacja odbywa się za pośrednictwem umowy przesłanej przez kuriera.
Podpisanie umowy – jak to się odbywa?
Oczywiście również i w tym przypadku konieczne jest podpisanie stosowanej umowy. Przed wysłaniem jej kurierem, wnioskodawca otrzymuje wzór np. drogą mailową. Może się z nią dokładnie zapoznać w celu wyłapania ewentualnych błędów i pomyłek.
Dopiero po jakimś czasie po podpisaniu umowy do klienta dociera na ogół karta przypisana do konta. Samo konto wymaga także zawsze konfiguracji czy nadania hasła. Wówczas można się w pełni cieszyć jego funkcjonalnością.