Podyplomowe studia informatyczne

Mimo corocznego napływu absolwentów kierunków informatycznych, rynek pracy w branży IT nadal cierpi na brak kandydatów do pracy. Dynamiczny rozwój nowych technologii sprawia, że firmy nieustanie poszukują wysoce wykwalifikowanych pracowników o otwartych umysłach. Czy studia podyplomowe z informatyki mogą pomóc stać się jednym z nich?

Informatyka – studia podyplomowe dla osób marzących o karierze w IT

Dla osób wiążących swoją przyszłość z branżą IT powstały specjalne studia podyplomowe z informatyki nastawione na kształcenie w konkretnej, ściśle określonej specjalności. Nie należy się ich bać. Nawet jeśli wcześniej studiowaliście coś zupełnie innego. Połączenie informatyki z innym kierunkiem może być strzałem w dziesiątkę! Według badań ok. 30% zatrudnionych w tej branży posiada inne wykształcenie kierunkowe. Wśród oferty studiów podyplomowych godne zainteresowanie wydają się takie specjalizacje jak grafika komputerowa, programowanie, bazy danych, Java Web Developer, aplikacje internetowe, testowanie oprogramowania, inżynieria oprogramowania, IT project manager, a także sieci komputerowe. Wybór tych ścieżek jest bardzo duży, dlatego z łatwością można wybrać kierunek najlepiej odpowiadający indywidualnym preferencjom i zainteresowaniom.

Podyplomowe studia informatyczne

Informatyka – studia podyplomowe dla każdego

Oprócz szybkiego rozwoju branży IT można zobaczyć także inny trend na rynku, a mianowicie stale rosnący udział małych i średnich przedsiębiorstw. Wiele firm to jednoosobowe działalności gospodarcze, w których właściciel pełni funkcję szefa, księgowego, pracownika i informatyka. Jego informatyczna rola polega na tworzeniu lub edycji strony internetowej i tworzeniu grafik do zamieszczenie na niej, tworzeniu teleadresowych baz klientów i dostawców i innych tego typu prac związanych z prowadzeniem własnego biznesu. Dla takich osób ciekawym rozwiązaniem będą studia podyplomowe z informatyki stosowanej. Podczas tych studiów można poszerzyć ogólne kompetencje informacyjne o wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw programowania, grafiki, zaawansowanych funkcji pakietów biurowych, baz danych, a także architektury systemów komputerowych. Bardzo ciekawy wydaje się także kierunek IT w biznesie, który skupia się na wykorzystaniu nowych technologii i narzędzi w działalności biznesowej.

Przeczytaj także  Szkolenie z zarządzania zasobami ludzkimi.

Informatyka – studia podyplomowe dla nauczycieli

Nie każdy myśli o studiach informatycznych w kategoriach kariery specjalisty IT czy też rozwoju własnej firmy. Dla niektórych studia te mogą być szansą na zdobycie dodatkowych godzin do etatu nauczyciela. Nie od dziś wiadomo, że dyrektorzy szkół najchętniej zatrudniają osoby z kilkoma fakultetami. Ponadto nauczycielom informatyki wróży się dobrą przyszłość. Wraz z rozwojem społeczeństwa informacyjnego i coraz większej świadomości, jak ważne są kompetencje informacyjne, rola informatyki w programie szkolnym będzie coraz większa. Studia informatyczne dla nauczycieli odbywają się na kierunku informatyka i technologia informacyjna.