Studia z turystyki i rekreacji?

Kierunek turystyka i rekreacja to popularny wybór wśród osób decydujących o wyborze studiów. Jest idealnym rozwiązaniem dla aktywnych osób, które lubią podróże i posiadają zmysł organizatorski. Studia turystyczne pozwalają na zatrudnienie w wielu ciekawych miejscach.

Jak wyglądają studia turystyczne?

Studia turystyczne łączą wiele różnych, wydawałoby się niezwiązanych ze sobą dziedzin, takich jak ekonomia, biologia, psychologia i marketing. Dzieje się tak, ponieważ turystyka czerpie z każdej z tych nau,k by dostarczać turystom wysokiej jakości usługi.

Studia turystyczne wymagają umiejętności uważnej obserwacji otoczenia i wyciągania wniosków. Stanowią połączenie teorii i praktyki. Oferują wiele różnych zajęć rekreacyjnych, obozów, ćwiczenia terenowe i wiele innych. Każdy znajdzie coś zgodnego z jego zainteresowaniami. Na studiach turystycznych nie ma miejsca na nudę.

Od studentów oczekuje się dobrej organizacji pracy i aktywności. Studia pozwalają na zdobycie niezbędnej wiedzy wymaganej do sprawnego organizowania ruchu turystycznego i umiejętnego dopasowania oferty do zróżnicowanych potrzeb klientów.

Dla kogo są studia turystyczne?

Studia turystyczne nie są dla każdego. Student musi interesować się podróżami, lubić częste kontakty z ludźmi i być aktywnym. Turystyka i rekreacja jest dla osób pomysłowych i przedsiębiorczych, które mają predyspozycje organizatorskie i przywódcze.

Studia turystyczne związane są z nauką języków obcych, dlatego również należy wziąć to pod uwagę decydując się na ten kierunek. Warto również wspomnieć, że znajomość jednego języka jest niewystarczająca i preferuje się porozumiewanie w innym, nawet na podstawowym poziomie.

Przeczytaj także  Turystyka studia – kierunek przyszłości?

Nawet długo po zakończeniu studiów turystycznych, absolwent stale się uczy i adaptuje do zmian na rynku. To propozycja dla osób nielubiących nudy i monotonii, które nie mogą długo usiedzieć w miejscu. Ukończenie studiów turystycznych pozwala na realizację swoich pasji i pracę w wielu różnych miejscach związanych z turystyką.

Gdzie można pracować po studiach turystycznych?

Turystyka to silna gałąź gospodarki charakteryzująca się powstawaniem wciąż nowych miejsc pracy. Dzięki temu, absolwenci studiów turystycznych nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia, po skończeniu studiów.

travel equipment - map, backpack, vintage camera, sunglasses, compass, passport and money

Absolwenci mogą pracować nie tylko w biurach podróży, ale również w miejscach takich jak centra informacji turystycznej, ośrodkach sportowo rekreacyjnych, a nawet ośrodkach odnowy biologicznej. Wiele zależy od wybranej specjalizacji realizowanej w trakcie studiów.

Przemysł turystyczny w Polsce (i nie tylko) wciąż się rozwija. Czynniki takie jak Europa otwartych granic, powszechny dostęp do internetu i coraz lepsza edukacja językowa powodują, że turyści coraz chętniej i częściej podróżują. Miejsca w których się zatrzymują wymagają profesjonalnej obsługi.

Dobra informacja, wysoka jakość usług i atrakcyjna oferta turystyczna to przepis na sukces w branży turystycznej. Opracowanie całego tego systemu wymaga jednak stosownej wiedzy i doświadczenia, które zdobyć można na studiach turystycznych.